Dračí Říše

1. - 10. 7. 2015

Často kladené dotazy

Na tomto místě si můžete přečíst odpovědi na otázky, se kterými se setkáváme nejčastěji. Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte nám napsat na email dzherry@dlazka.cz nebo volejte na číslo +420 721 460 656. Druid Dragoin, hlavní vedoucí výpravy do Černolesa, Vám rád odpoví.

Kde a jak bude moje dítě ubytované?

Děti jsou ubytovány v klasických táborových chatkách po čtyřech. V chatce jsou dvoupatrové postele, přičemž děti do osmi let včetně nesmí spát na horních postelích. Kromě postelí mají děti k dispozici skříně na uložení věcí a terásku, na které mohou sušit mokré věci. V chatkách děti tráví odpolední klid a čas určený ke spánku. Mimo tuto dobu probíhá program v areálu tábora nebo mimo něj.

Mohu nějak ovlivnit, s kým bude mé dítě ubytované?

Ano. Pokud si přejete, aby bylo Vaše dítě ubytované s kamarádem (stejného pohlaví!), napište nám tuto informaci do přihlášky, případně emailem a pokusíme se Vám vyhovět. Snažíme se, aby byly děti ubytované podle věku a podle jejich preferencí.

Jaká je náplň běžného dne na táboře?

  • Typický táborový den začíná obvykle v 7.30 rozcvičkou. Po rozcvičce následuje prostor na osobní hygienu.
  • V 8.00 je snídaně, po které mají děti čas na úklid chatek a přípravu na program.
  • V 9.00 nejpozději začínáme s dopoledním programem, který je rozdělený na dva bloky rozdělené svačinou. Program probíhá buď v oddílech s oddílovými vedoucími nebo společně formou celotáborové hry, výběrových kroužků nebo sportu.
  • V 12.30 usedáme společně k obědu, po kterém následuje odpolední klid. Délku odpoledního klidu přizpůsobujeme náročnosti dopoledního programu a počasí. Po dobu odpoledního klidu mohou být děti v chatkách a odpočívat nebo hrát v jídelně stolní hry.
  • V 15.00, ale většinou dříve, začíná odpolední program, opět dva bloky, mezi kterými je odpočinek a svačina.
  • V 18.30 večeříme a po večeři se věnujeme méně náročnému programu, který je často výběrový.
  • Program se může měnit v návaznosti na dějové zvraty v příběhu, který děti v Dračí říši prožívají.

Mohu nějak ovlivnit, s kým bude mé dítě v oddíle?

Spíše ne. Letos totiž budou děti rozdělené do oddílů podle věku, abychom program mohli lépe přizpůsobit jejich schopnostem a program je více bavil. Pokud Vaše dítě jede na tábor s kamarádem v přibližně stejném věku a chcete, aby byly určitě pohromadě, napište nám tuto informaci do přihlášky nebo nám ji (předem!) pošlete mailem. Děti v oddílech tráví přibližně čtvrtinu programu, proto se nemusí bát, že by se nepotkávali se svými kamarády, se kterými v oddíle nebudou.

Jak je zajištěná zdravotní péče o děti?

Na táboře je vyškolená zdravotnice, která absolvovala akreditovaný kurz pro zdravotníky zotavovacích akcí. Zdravotnice se stará o to, aby vaše dítě dostávalo léky, které pravidelně bere, aby děti dodržovaly hygienu, a aby bylo prostředí tábora stále zdravotně nezávadné . Zdravotnice je pro děti neustále k dispozici a děti za ní chodí s problémy, ať už zdravotními nebo si mohou jen popovídat s někým jiným, než se svými vedoucími. Pokud se vyskytne závažnější problém, většinou s dětmi jezdíme do vsetínské nemocnice, ovšem to předem konzultujeme s rodiči, stejně jako v případě nemoci či jiných problémů. Po celou dobu tábora je nám také k dispozici lékař, se kterým může zdravotnice konzultovat své kroky.

Mohu své dítě na táboře navštívit?

Ne, pokud to není opravdu nutné. Pokud je, tak POUZE PO PŘEDCHOZÍ domluvě s hlavním vedoucím tábora. Nestačí pouze informovat děti, že na tábor přijedete. Tímto opatřením chceme předejít tomu, aby nebyl přerušován program, a aby ostatním dětem, které rodiče nenavštíví, nebylo smutno apod. Deset dní bez Vás děti jistě zvládnou a my bychom byli rádi, kdybyste jim umožnili prožít tento čas samostatně, protože se tak děti mohou naučit řešit věci bez vás a třeba i lépe spolupracovat s ostatními. Pokud dítě něco zapomnělo doma, dejte nám vědět co, a my to buď zajistíme, nebo se s vámi domluvíme na konkrétní dobu, kdy mu tuto věc můžete přivést. A konečně i vy si můžete dopřát drahocennou chvíli bez svých dětí, o které bude co nejlépe postaráno!

Dozvím se někde, co se na táboře právě děje?

V pravidelných intervalech (cca. jednou za tři dny) budeme zde na webu zveřejňovat krátkou zprávu (včetně fotek) o tom, co se na táboře děje, co děti vyřešili, co se naučili nového apod. Pokud budete opravdu netrpěliví a nedá vám spát, když nevíte, jak na tom vaše dítě právě je, můžete nám zavolat v době poledního klidu (cca 13.30 – 14.30) a my vám dítě předáme k telefonu. Berte však ohled na to, že program probíhá opravdu intenzivně, tedy že naše odezva

Může mít dítě na táboře mobilní telefon?

Ne. Respektive může, ale telefon musí být po dobu programu vypnutý a uschovaný v zamčeném pokoji u hlavního vedoucího. Je to z toho důvodu, že tábor chápeme jako prostor pro děti, ve kterém si mají od technologií odpočinout a soustředit se na program. Neradi vidíme při programu v rukou dětí mobilní telefony s připojením na internet, kde komunikují s virtuálními kamarády místo s těmi na táboře a hrají hry. Pokud Vám děti budou chtít něco sdělit, půjčíme jim buď náš telefon, nebo jim dáme jejich, aby vám večer nebo v době odpoledního klidu mohly zavolat. Nehledě na to, že jsou mobilní telefony drahá věc a byli bychom neradi, kdyby se na táboře poškodily. Děti, podle našich zkušeností, milují, když jim na tábor pošlete dopis nebo i krátký pohled. Na tábor jezdí pošta pravidelně, ovšem mimo neděli a státní svátky. Adresa tábora je uvedena v sekci kotakty.

Bude mé dítě opravdu potřebovat šátek, karimatku a jiné speciální věci?

ANO! Věřte tomu, že jsme seznam věcí, které dítě na tábor potřebuje, dobře zvážili a mysleli jsme u toho především na pohodlí vašich dětí. Šátek dítě potřebuje na některé hry. Jednu noc budou děti trávit mimo tábor, a proto je nezbytné, aby měli karimatku nebo něco, na čem budou moct spát. Stejně tak je potřeba, aby měly spacák, který má obal a mohou ho alespoň kousek samy nést (cca. půl kilometru).

Kdo jsou vedoucí na tomto táboře?

Všichni vedoucí absolvovali desítky táborů a jiných společných akcí v Klubu Dlažka. Všichni prošli školením pro vedoucí oddílů dětí a mládeže včetně základů první pomoci. Někteří z nich se dětem věnují i při studiu na vysoké škole, ale nebojte se zástupu „učitelek“. Mezi námi jsou IT odborníci, sociální vědci i fyzikální inženýři, které pojí chuť vymýšlet ve svém volném čase zábavný program pro děti, který vyvrcholí táborem.

Mám psát do nástupního listu opravdu všechny „maličkosti“?

ANO. Je pro nás velmi důležité, abychom měli o vašich dětech co nejvíce informací, jak zdravotních, tak i z jiných oblastí, abychom s nimi mohli pracovat opravdu individuálně a jim se na táboře líbilo. Informace jsou přísně důvěrné, k dispozici je má zdravotník, hlavní vedoucí a oddílový vedoucí vašeho dítěte. Pokud tedy víte o jakémkoliv problému či omezení, dejte nám o něm vědět a my přizpůsobíme program tak, aby ho Vaše dítě zvládlo a užilo si ho.

Kolik peněz mám dát s sebou dítěti jako kapesné?

Děti se obejdou prakticky bez peněz, jídlo a pití je samozřejmě v ceně tábora. V rámci tábora pro děti v poledním klidu otevíráme obchůdek, kde si mohou zakoupit sladkosti a jiné nápoje, než čaj a šťávu, která je jim k dispozici neustále. Výši kapesného doporučujeme do 500 Kč. + výlet.